بهونه هاي زندگي
تاريخ : سه شنبه 27 بهمن 1394 | 4:40 PM | نویسنده : مامان طاها و رها

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد اختلال رفتاری ADHD توسط رژیم غذایی ایجاد شود با این حال، تحقیقات نشان می دهد که برای برخی افراد، تغییرات رژیم غذایی می تواند علائم را بهبود بخشد. در واقع، مقدار قابل توجهی از تحقیقات مورد بررسی قرار داده است که چگونه تغذیه در ADHD تاثیر می گذارد.

این مقاله یک مرور کلی از این یافته است در مورد مواد غذایی، رژیم های غذایی و مکمل های درگیر بحث می کند.


 ادامه مطلب

[موضوع : كودك، سلامت و بهداشت,کودک و تغذيه ]
تاريخ : دوشنبه 26 بهمن 1394 | 12:48 AM | نویسنده : مامان طاها و رها

شاید خیلی طبیعی باشد که بچه‌ کوچک‌تان ۶ تا ۱۲ بار در سال سرما بخورد. حتما در این مواقع دستپاچه می‌شوید و به دنبال راه‌حل‌هایی هستید تا هرچه زودتر بیماری فرزندتان را علاج کنید. شاید در این میان به انواع و اقسام توصیه‌های اطرافیان عمل کنید تا بلکه بتوانید از پس بیماری برآیید. ما به شما می‌گوییم که در درجه اول خونسردی خود را حفظ کنید و به نشانه‌ها توجه کنید. همراه کردن مراقبت‌های مادرانه با چاشنی مهر و محبت می‌تواند راهگشای شما باشد. در این مواقع روش‌های ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید تا حدی بیماری فرزندتان را کنترل کنید. این گزارش را بخوانید تا بدانید غیر از نگرانی کارهای دیگری هم می‌توان انجام داد.ادامه مطلب

[موضوع : كودك، سلامت و بهداشت]
تاريخ : دوشنبه 12 بهمن 1394 | 3:50 PM | نویسنده : مامان طاها و رها

از همان روزی که شیر دادن به نوزادتان را شروع می‌کنید، توصیه‌های ریز و درشت اطرافیان به سمت‌تان سرازیر می‌شوند، توصیه‌هایی که بسیاری از آنها با حقیقت فاصله زیادی دارند.


هر وقت گریه کرد، دلش شیر می‌خواهد

اگر چند روز یا چند هفته است که صاحب فرزند شده‌اید، به محض گریه کردن نوزادتان به او شیر ندهید. اینکه فرزند شما با اشتیاق شیرتان را می‌خورد، همیشه نشانه نیاز او به تغذیه نیست. بچه‌ها در هفته‌های اول تولد، با مکیدن پستان مادر یا حتی پستانک آرام می‌شوند و از گریه کردن دست برمی‌دارند؛ درواقع آنها با مکیدن در لحظه‌هایی که به‌خاطر درد یا اضطراب ناآرام شده‌اند، آرامش می‌گیرند. پس با اشتیاق مکیدن نوزادتان را همیشه به‌عنوان نشانه گرسنه بودن تفسیر نکنید و با بی‌موقع تغذیه کردنش برای او مشکلات گوارشی ایجاد نکنید.


ادامه مطلب

[موضوع : کودک و تغذيه ]
تاريخ : دوشنبه 12 بهمن 1394 | 3:48 PM | نویسنده : مامان طاها و رها

اگر به دوستی که اخیرا صاحب فرزند شده بگویید که «چه کاری می توانم برایت انجام دهم؟» شک نداشته باشید یکی از دلچسب ترین جملاتی را برایش به زبان آورده اید که در این روزهای سخت آرزوی شنیدنش را دارد. به طوریکه مادرانی که به تازگی زایمان کرده اند و مجبورند وقت زیادی را صرف نگهداری از نوزاد و شیر دادن به او کنند معمولا زمان و انرژی کافی برای رسیدگی به کارهای خانه را ندارند. به همین دلیل یا آنقدر خسته هستند که نایی برای درخواست کمک ندارند و یا در بسیاری از موارد خجالت می کشند که از دوستانشان طلب کمک کنند.

حالا اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در نزدیکی خود مادری در این شرایط را می بینید و واقعا دوست دارید که تا حدی به او در انجام کارهایش کمک کنید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. در چنین مواردی مطرح کرده ایده های جدید کمک می کند تا ضمن ارایه بهترین کمک ها، نظر طرف مقابل را جلب کرده و او را وجد آورید. از این طریق انرژی درونی او را افزایش می دهید. در چنین مواردی باید دید بازی داشته باشید و طوری رفتار کنید که او بتواند خواسته هایش را به راحتی و بدون احساس شرمندگی مطرح کند.ادامه مطلب

[موضوع : بارداری و کودک]
تاريخ : يکشنبه 11 بهمن 1394 | 11:32 AM | نویسنده : مامان طاها و رها

بقیه عکسهای پسر دایی آرسام در ادامه مطلبادامه مطلب

[موضوع : عكس]
تاريخ : سه شنبه 6 بهمن 1394 | 1:52 PM | نویسنده : مامان طاها و رها

برای سالهای متمادی، دانشمندان در حال تلاش برای این بودند که ثابت کنند چرا شیر مادر بهترین غذا برای نوزاد است.و بلاخره آنها یک روز به ثمره تلاش هایشان دست یافتند. شیر مادر دارای ۲۰۰ ماده است که با عفونت مبارزه می کند، به تقویت سیستم ایمنی بدن نوزاد کمک کرده و نوزاد بهتر م یتواند آن را هضم کند و ضامن رشد و سلامت بدن نوزاد می باشد ؛ شیر مادر ماده ای در خود دارد که براحتی قابل کپی کردن و همانند سازی نیست و جایگیزینی برای آن وجود ندارد.

مزایای بلند مدت شیردادن به نوزاد خطر ابتلا به آسم ، انواع آلرژی ، چاقی و برخی سرطان های مربوط به دوران کودکی را از نوزاد شما دور می کند.آنچه که دانشمندان به دنبالش هستند این است که بهترین راه شیردهی به نوزاد کدام است.ادامه مطلب

[موضوع : کودک و تغذيه ,سلامت زنان]
تاريخ : دوشنبه 5 بهمن 1394 | 9:01 AM | نویسنده : مامان طاها و رها

به خیال خودتان می‌خواهید تقویتش کنید و استخوان‌هایش را بسازید، ‌اما با اضافه کردن یک ماده ممنوعه به غذایش، او را روانه بیمارستان می‌کنید. گرچه کوچولوی شما ماه‌هاست جز شیر خوراکی‌های دیگری را هم می‌خورد، اما اضافه شدن برخی مواد غذایی و میوه‌ها به رژیم روزانه او، می‌تواند برایش دردسری جدی ایجاد کند. 


خوراکی‌های آلرژی‌زا، خوراکی‌های ریز و گرد و مواد غذایی که ممکن است میکروب‌ها و باکتری‌های خطرسازی در آنها وجود داشته باشد، نباید تا قبل از یک‌سالگی وارد دهان فرزندتان شوند. اگر نگرانید که با بی‌خبری از این خوراکی‌های ممنوعه جان کودک‌تان را به خطر بیندازید، می‌توانید از ما کمک بگیرید. ما در این صفحه برخی از خطرسازترین خوراکی‌ها برای کودکان نوپا را فهرست کرده‌ایم.


ادامه مطلب

[موضوع : کودک و تغذيه ]
تاريخ : سه شنبه 29 دی 1394 | 3:47 PM | نویسنده : مامان طاها و رها

همه مدام به شما می گویند «الان بخواب»، اما چطور ممکن است با مزاحمان خوابی مثل سوزش معده و سندرم پاهای خسته خوابید؟ در اینجا چند ترفند برای غلبه به رایج‌ترین مشکلات خواب در دوران بارداری وجود دارد.

شما انتظار دارید که با شروع دوران بارداری از خواب محروم شوید، اما شانس اینجاست که تا وقتی بچه به دنیا نیامده نباید انتظارش را داشته باشید. خوب خوابیدن در دوران بارداری به اندازه مادر شدن سخت است. در واقع طبق مطالعهای در سال 2014، هر سه زن از چهار زن به مشکل خواب در دوران بارداری بر میخورد. با همه اتفاقاتی که در بدن و مغز شما میافتد، تعجبی نیست که داشتن خواب شبانه عمیق، سخت خواهد بود. اما چیزهایی وجود دارد که میتوانید برایش انجام دهید. در اینجا چند مورد از شرایط برهم زننده خواب و ترفندهایی برای غلبه بر آنها را خواهید خواند.


 ادامه مطلب

[موضوع : بارداری و کودک]
تاريخ : چهارشنبه 23 دی 1394 | 1:12 PM | نویسنده : مامان طاها و رها

بقیه عکسها در ادامه مطلبادامه مطلب

[موضوع : عكس محمدطاها جان و رها جان]
تاريخ : چهارشنبه 23 دی 1394 | 12:45 AM | نویسنده : مامان طاها و رها

اگر مادران کودک درون شان شیطنت کند، زندگی در خانه جریان می یابد، اگر خنده، اگر شادی، اگر شوخی، اگر بازی کنند همه اهل خانه را به زندگی نوید می دهند. انتقال شادی از پدران و مادران به کودکان میسر است. کودکان همین چند سال را برای شادی و بازی وقت دارند، کودک شاد امروز، انسان موفق و خوشبخت فرداست. بازی کردن به کودکان، کشف دنیا، قوانین طبیعت، تفکر در پیرامون زندگی را می آموزد آنها توانایی های خود را در بازی ها می سنجند که هیچ علمی  آن را به کودکان نخواهد آموخت.


 ادامه مطلب

[موضوع : كودك و خانواده]
صفحه قبل 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 59 صفحه بعد